„Pilietybė“ – pilietiškos minties erdvė Lietuvai ir diasporai

„Pilietybė“ – iškalbingas jau veikiančios paskyros socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“ pavadinimas, artimiausiomis savaitėmis žada virsti į pilietiškos minties interneto portalą Pilietybė.lt.

„Projektas „Pilietybė“ yra dedikuota informacinė erdvė. Jos tikslas – pilietybės tematikos aktualizavimas ir pilietiškumo ugdymas diasporoje ir Lietuvoje. Siekiame, kad pilietiškumas taptų kasdiene, ne vien progine ar priešrinkimine, tema. Esame pasiruošę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis organizacijomis, žiniasklaidos priemonėmis bei pavieniais aktyvistais, tikinčiais, kad pilietinė branda padeda vienyti Tautą ir kuria saugesnę Lietuvą pasaulyje“, – sako projektą įgyvendinančios VšĮ „LT Diaspora“ vadovė Lina Dusevičienė.

„Pilietybė“ komandos nariai yra gerai žinomi diasporos veiklos lauke. Ekonomikos profesorius Dr. Rimvydas Baltaduonis yra JAV lietuvių bendruomenės tarybos narys, „Mūsų Metas DABAR“ iniciatorius ir buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos narys. Profesionaliosios diasporos telkimo ir įveiklinimo projektų koordinatorė Lina Dusevičienė (Lietuva) yra ilgametė tarptautinio lietuvių profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ bendradarbė. Žurnalistė ir visuomenininkė Daiva Lapėnaitė (Italija) yra Italijos lietuvių bendruomenės apylinkės Sardinijoje pirmininkė. Prekinių ženklų strategas Vaidas Matulaitis (Estija) yra PLB valdybos narys, buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas. Lituanistinio švietimo ekspertė Donata Simonaitienė (Airija) – lituanistinės mokyklos Airijoje vadovė ir PLB Švietimo komisijos narė.

Pagrindinė projekto „Pilietybė“ misija – jungti Lietuvą ir jos diasporą pilietybės ir pilietiškos minties pagrindu – nuo paso iki pasaulėvokos.