ieškoti

Noriu pasidalinti asmenine istorija bei patirtimi, kuri tikiuosi įkvėps ir Jus.

Kviečiu pasikalbėti apie psichologinę sveikatą bei pasidalinti savo jausmais. Teisingi sprendimai bei bėdų išvengimas neatsiejami nuo geros savijautos. Sprendimą išvykti iš Lietuvos priėmiau vedina finansinių bei emocinių priežąsčių. Noras ieškoti savęs, oriai gyventi, bei žema savivertė paskatino susikrauti lagaminą ir šokti į lėktuvą.

Emigracijos pradžia man buvo lengva. Neblogas startas, daug darbo valandų, noras tobulėti ir siekti davė teigiamų rezultatų. Šiuo metu esu susikūrusi patogų gyvenimą Kente, tačiau noras turėti savo namus, daržą, šunį bei galimybė kalbėti lietuviškai ir dirbti gimtai šaliai nugalėjo.

Sprendimas nebuvo iš lengvųjų. Esu planuotoja, organizatorė. Turiu apmąstyti visus galimus variantus. Pliusus bei minusus dėliojausi gerus metus. Kaupiau pensijinį stažą, taupiau kiek įmanoma, studijavau, lankiau kursus bei mokymus.

Pernelyg save nuvertinau bei per daug idealizavau kitus. Baimė išeiti iš komforto zonos bei visuomenėje esantis susipriešinimas stabdė priimti sprendimą grįžti į Lietuvą. Šios psichologinės priežąstys skatino atidėlioti. Lietuvoje emigrantas, Anglijoje imigrantas bei amžinas klausimas „kur namai“ paskatino ieškoti atsakymų. Vietos neturėjimas ir svarstymas, ar tikrai darau tai, ką noriu buvo amžini.

Nemokamos psichologo konsultacijos man parėjo priimti sprendimą. Suprasti, jog negėda būti eks emigrantu. Tai yra mūsų stiprybė, mūsų patirtis. Beje, nustojau skaityti naujienų portalų komentarus. Labai veiksminga ir naudinga.

Vedina smalsumo ir amžino noro tobulinti save užsiregistravau. Kreiptis į psichologą nėra gėda ir neparodo esant silpnu. Taigi, jei Jums sunku emigracijoje, dvejojate, galbūt nedrįstate grįžti, jaučiatės nereikalingi kreipkitės. Pažadu neskauda. Padės suprasti ar Jūs esate tikri ar tai tik dvejonė, kuri greitai praeis.

Motyvacija nusprendusiems grįžti, bet abejojantiems:

Jūs buvote stiprūs palikti artimuosius, įsikurti svetimoje šalyje, perprasti naujos vietos taisykles, teko išmokti įvairių kalbų, gyventi apsuptiems naujų, įvairių kultūrų, dirbti ilgas valandas bei kelionei į darbą ir atgal skirti pora valandų savo brangaus laiko. Tai gali padaryti tik stiprūs žmonės. Tokiems kaip mes būtinai pasiseks ir grįžus.

Jei širdis ir protas nori namo kviečiu grįžti. Kartu bus drąsiau.

Jolita Vngelytė

Daugiau exemigrantai.lt