Grįžusi emigrantė: Lietuvoje užsidirbti ir oriai gyventi galima

emigrantė

Tęsiame istorijų ciklą apie kadaise emigravusius, tačiau grįžusius ir Lietuvoje gyvenimą kurti panorusius tautiečius. Šį kartą savo emigracijos istorija sutiko pasidalinti Eksemigrantai.lt skaitytoja Iveta.

 Išvyko užsidirbti būstui

Moteris pasakojo, kad mintis išvykti iš Lietuvos galvoje ėmė kirbėti pradėjus svarstyti apie nuosavo būsto pirkimą.[pullquote]turėjome savo svajonę –  susitaupyti namui[/pullquote]„Emigravome su vyru į Jungtinę Karalystė 2005 metais. Turbūt kaip ir daugelis turėjome savo svajonę –  susitaupyti namui. Tačiau laikas bėgo labai greitai ir ten pasilikome ilgesniam laikui. Visgi, susitaupyti tiek, kiek reikėjo vis nesisekdavo, kadangi Lietuvoje sparčiai augo būstų kainos “, – prisiminė moteris. 

Grįžo sušlubavus sveikatai

[pullquote]Pardavėme namą, susikrovėme daiktus ir nusprendėme grįžti namo[/pullquote]Visgi, pašnekovė pripažino, kad bėgant laikui vis dažniau kamavo namų ilgesys. Kurdama gyvenimą Anglijoje šeima pamažu ėmė investuoti į nekilnojamą turtą Lietuvoje. Jau spėjusią nusistovėti šeimos idilę apvertė netikėtai jos vyrą užklupusi liga. „Gyvenimas emigracijoje užsitęsė, kol vieną dieną rimtai susirgo vyras ir visas mąstymas ir vertybės apsivertė aukštyn kojom. Supratome, kad savo namuose ir sienos padeda. Pardavėme namą, susikrovėme daiktus ir nusprendėme grįžti namo“, – pasakojo buvusi emigrantė.

 

Neramimo  ir „Brexit‘as?

[pullquote]labai erzino akivaizdus britų nusiteikimas prieš emigrantus[/pullquote]Anot moters, priimant šį sprendimą taip pat prisidėjo ir vis dažniau girdimi Brexit‘o atgarsiai. „Kalbant apie ,,Brexit“, tai dauguma  emigrantų tikina, kad jų tai neliečia, kad jie dirba kaip dirbę, tačiau tai yra nesąmonė. Pragyvenimo lygis sparčiai nukrito, labai padidėjo ne tik maisto kainos, bet ir draudimai. Bankai nesuteikia emigrantams būsto paskolų, ragina ateiti „po Brexit‘o“ , – tikino ji. Pati Iveta atskleidė diskriminacijos savo atžvilgiu patirti nespėjusi.„Kadangi dirbau „NHS“, tokio elgesio nepatyriau, bet labai erzino akivaizdus britų nusiteikimas prieš emigrantus, todėl ir norėjau, kad mano sūnus augtų Lietuvoje“, – atviravo Iveta.

 

Vaikui – išskirtinis pedagogų dėmesys
pxfuel

Šeima Lietuvoje gyvena jau septynis mėnesius ir tikino tokio sprendimo tikrai nepasigailėję.Tiesa, Iveta atviravo, kad kurį laiką ją kamavo nerimas dėl trečią klasę lankančio sūnaus. Ji jaudinosi kaip berniukui  nepavyks integruotis Lietuvos švietimo sistemoje. Tačiau šiandien moteris džiaugiasi sulaukusi nuoširdžios pagalbos iš pedagogų. „Tokios begalinės pagalbos ir paramos vaikui iš mokyklos tikrai nesitikėjau. Mokytoja nuolat klausinėja, kaip jis jaučiasi, paskirtos  net 3 logopedės pamokos per savaitę“, – stebėjosi pašnekovė.

 

Grįžusi įkūrė verslą

Šiuo metu moteris dirba grožio specialiste ir džiaugiasi, jog kas mėnesį jai pavyksta uždirbti ne mažesnį atlyginimą nei Anglijoje. Anot jos, svarbu ne guostis ir laukti kol kas nors pakels atlyginimą, suras darbą ar užtikrins geresnį gyvenimą, o patiems savo rankomis susikurti gerbūvį. „Galiu tik pasidžiaugti, kam mano atlygis Lietuvoje toks pat, kaip ir buvo Anglijoje. O gyvenimo kokybė 100 kartų geresnė.  Matau ir girdžiu, kad labai daug emigrantų grįžta atgal į Lietuvą. Norėčiau paskatinti ir kitus, nebijokite, mūsų šalis puiki, emigrantai išmokę išgyventi svetur čia niekada nebepražus“, – šyptelėjo buvusi emigrantė.

Norite pasidalinti savo emigracijos istorija? Laukiame Jūsų laiškų adresu:

egle.jureviciute@eksemigrantai.lt

EksEmigrantai