Brexit‘ą lietuviai vertina skirtingai : vieni nerimauja, o kitiems – nė motais

brexit'o

Šiandien (sausio 31d.)  Jungtinei Karalystei oficialiai traukiantis iš Europos Sąjungos, nerimas ir nežinia dėl ateities kirba ne vieno į šią šalį emigravusio lietuvio širdyje. Kaip pasikeis gyvenimas ir kada emigrantams teks palikt šalį?  Kaip dėl Brexit‘o pasikeitė britų požiūris į emigrantus? Savo istorijomis dalijasi emigravę tautiečiai.

Didelių pasikeitimų nepajuto

Eksemigrantai.lt pasidomėjo kokiomis nuotaikomis šiuo metu gyvena lietuviai Jungtinėje Karalystėje. Didžioji dalis pasisakiusių teigė, kad gyvenimas vis dar teka savo vaga. „Viskas tas pats. Dirbame tuos pačius darbus, dirbame su tais pačiais britais, vaikai eina į tas pačias mokyklas. Niekas nepasikeitė“, – teigė Eksemigantai.lt skaitytoja Sandra. Jai antrino ir iš Lietuvos į Angliją emigravusi Ramunė. „Toks jausmas, kad visi jau pavargo nuo to Brexit‘o. Jau niekas apie tai nebekalba“, – tikino moteris. Anot kai kurių pasisakiusių, šalies išstojimo iš ES tema jau išseko, be to ir didelių pokyčių nematyti.

Prasidėjo kainų šuolis?
brexit'o
pikrepo

[pullquote]Pakilo kai kurių maisto produktų kainos. Sumažėjo EU klientų, mažėja tiekėjų[/pullquote]Kiti skaitytojai tikino pastebėję, jog pastaruoju metu sparčiai kyla daugelio produktų kainos. Pavyzdžiui, anot tautietės Indrės, pirmieji ženklai apie pokyčius Jungtinės Karalystės ekonomikoje jau pasirodė. „Mano pastebėjimu, kol kas pakilo tik kainos. Kokia situacija dėl darbų nelabai žinau, nes dirbu sau, tačiau prasidėjus Brexit‘ui nemažai įmonių užsidarė arba nutraukė kontraktus su EU. Dėl britų požiūrio į emigrantus… Šiuo metu neteko susidurti, tačiau prieš kelis metus buvo nutikę net keli labai nemalonūs įvykiai. Kol kas dar neaišku kokį idealą UK turės, teks palaukti ir tada pamatysim, tačiau kiek pastebėjau šiandien švenčia visi barai“, – šyptelėjo moteris. Kad kyla kainos pritarė ir daugiau emigravusių lietuvių. „Pakilo kai kurių maisto produktų kainos. Sumažėjo EU klientų, mažėja tiekėjų, kurie sutinka bendradarbiauti. Dažniausi pirkėjų klausimai, kuriuos girdžiu –  „ar bus muitai“. Importas tapo daug brangesnis“, tikino Eksemigrantai.lt skaitytojas Povilas. 

Emigrantų nesibaido?

[pullquote]darbe jau spėjau susidurti su neigiamu kolegų britų požiūriu į atvykėlius[/pullquote]Anot emigracijoje gyvenančios Emilijos, lietuviai yra vertinami darbdavių, tad baimintis dėl masinių atleidimų iš darbo nereikėtų. „Mūsų įmonėje darbdaviai atsiuntė laiškus, kad visi iš EU, po Brexit‘o yra laukiami tęsti darbą kompanijoje ir esant poreikiui, darbdavys  padės susitvarkyti reikiamus dokumentus. Mano darbovietėje britai į emigrantus žiūri pagarbiai“, – tikino moteris. Kai kurie kalbinti lietuviai, žada net neieškoti galimybių likti Jungtinėje Karalystėje, mat kelis metus padirbėję ir užsidirbę pradiniam kapitalui, planuoja  grįžti kurti verslą Lietuvoje. „Išties gal ir gerai, kad Brexit‘as prasidėjo.  Manau, kad daugumai tautiečių tai bus postūmis grįžti namo. Pagyvenus emigracijoje prasiplečia akiratis, neretai pavyksta ir gerai užsidirbti, tad dabar atsirado motyvacija grįžti ir įgytą patirtį pritaikyti Lietuvoje, kuriant savo veiklas, verslus. Pats asmeniškai darbe jau spėjau susidurti su neigiamu kolegų britų požiūriu į atvykėlius“, – atskleidė grįžto į Lietuvą planuojantis klaipėdietis Viktoras.

Norite pasidalinti savo emigracijos istorija? Laukiame Jūsų laiškų adresu: 

egle.jureviciute@eksemigrantai.lt

EksEmigrantai